Již v 18. století před naším letopočtem v Mezopotámii byl zakladatelem starobabylónské říše Chammurapim vytvořen zákoník, který obsahuje 282 ustanovení. Mezi nimi je stanoven i honorář za léčbu hemoroidů. Hemoroidy jsou popisovány v staroegyptském papyru Ebersově z roku 1500 před naším letopočtem.
Jednou z nejkontroverznějších postav středověkého lékařství byl jistý Theofrastus Bombastus Paracelsus z Hohenheimu, kterého zná svět spíše pod jménem PARACELSUS. Tento bouřlivák a podivín byl povstalcem a rebelem celým svým životem.
O jednoho z našich nepochybně nejslavnějších a nejplodnějších básníků a dramatiků měli rodiče obavu hned po jeho narození. Protože se narodil nedonošený, dali ho už druhý den pokřtít. Dostal jméno Emil. Ovšem na návrh svého přítele, slavného lékaře Josefa Thomayera, přijal později Emil Frída umělecké jméno Jaroslav Vrchlický, které pak používal celý život.
Válečníci primitivních národů - např. Eskymáci a původní obyvatelé severozápadní Austrálie - pojídali po bitvě srdce nejudatnějších nepřátel, aby získali jejich odvahu. Aztéctí kněží zabíjeli mladíky na oltáři, rvali jim tlukoucí srdce z hrudi a obětovali je bohům.
Již od sedmi let se u Jiřího začaly objevovat časté záněty mandlí a katary průdušek. Léčil se zpočátku v Prostějově, pak v Olomouci, a nakonec i v Praze. Po nastoupení studia na právnické fakultě bydlel nejdříve na Smíchově, potom v Černé ulici č. 12 v Praze 2.
Fotografie jsou ze dne 27.10. 2004 kdy hokejový tým HC Avicenna sehrál zápas s týmem Plastinu. Zápas skončil 5:3 pro naše mužstvo.
Utečete-li před zimou do Egypta určitě neprohloupíte. Ne náhodou je to turisty jedna z nejvyhledávanějších zemí.
Nemusí to být zrovna učebnice sexuologie, leč každá osvětová příručka postačí k tomu, aby vám připomněla, že člověk je bytostí trvale sexuální - nezná dobu říje.
Po ukončení pravidelné školní docházky v České Skalici poslali rodiče Boženu Němcovou do Chvalkovic, aby se v rodině správce statku naučila „lepším mravům". A když jí bylo 17 let, seznámili ji přes všechny její protesty s komisařem finanční stráže Josefem Němcem. Téhož roku, 12. září 1837, se konala svatba.
„Těla se v lidech milují častěji než duše. Kdo ve svém životě poznal třeba 100 žen, možná, že vůbec nepoznal lásku."
Karel Čapek
Básníci a spisovatelé mají proti vědcům jednu nespornou výhodu: vyjadřují se v obrazných metaforách, takže je nikdy nemůžeme chytit za slovo, neboli načapat na hruškách.
03.11.2004
02.11.2004
27.10.2004
22.10.2004
28.09.2004
21.09.2004
23.06.2004