avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Přírodní léčivé zdroje

Aneb není šprochu, aby nebylo pravdy trochu

První zmínky o antikoncepci jsou staré 4000 let. Už ve stínu pyramid starého Egypta totiž starověký lékař Sinuhet prováděl sice lebeční trepanace, ale jiní chytráci se zase zabývali praktickými myšlenkami, kterak zabránit nechtěnému těhotenství.

Uzel

Přemýšleli, přemýšleli a nilští krokodýli je z vody pozorovali. A starověcí mudrci se zase dívali na ty krokodýly, až přišli na myšlenku využít jejich trusu jako antikoncepce. Je to pravda, metoda poněkud nechutná, krokodýlí výkaly v ženské pochvě nepůsobí zrovna jako intim spray, ale světe, div se, ono to funguje. A tak to dokonce sepsali ve slavném papyru Petři a položili tak základ chemické poševní antikoncepci. Potom trvalo 2000 let než přišlo křesťanství a dalších téměř 2000 let, než byla antikoncepční účinnost krokodýlího trusu vědecky potvrzena. Tento přírodní materiál celkem spolehlivě spermie hubí. Pro dvacáté století byla ovšem metoda uznána za poněkud fujtajblovou a krokodýlů v civilizovaných zemích nedostatek. Proto byl vynalezen 9-nonoxinol, který v ženské pochvě koná služby ještě vydatnější a je obsahem prakticky všech antikoncepčních poševních tablet. Zdalipak si ještě dnešní žena, vkládající si do pochvy tabletu Patentex oval, vzpomene na nilského krokodýla?

I indiánské ženy v jihoamerických pralesích se antikoncepčně činily. Ve svém úsilí o zábranu těhotenství loupaly kůru ze stromů Cabeza de negro, tuto kůru žvýkaly a možná i k velkému údivu kmenových kouzelníků opravdu neotěhotněly. Moderní člověk mírně řečeno nad podobnou antikoncepcí ohrnuje nos. Ale jenom do doby, než chemici zjistí, že dotyčná stromová kůra obsahuje chemické substance nápadně podobné ženským pohlavním hormonům. Však se také první léčebné přípravky z této kůry zhotovovaly. Dnes už raději dáváme přednost syntetické chemii a po své každodenní antikoncepční tabletě sahá denně více než 70 milionů žen. Tolik těch zázračných stromů zase v jižní Americe neroste.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak lidé na podobné účinky přírodních materiálů vlastně přišli? Kolik se vyskytlo stovek a možná tisíců falešných cest? Kolik bylo marných pokusů a omylů? Ostatně nejsme podobných snah ušetřeni ani dnes.

Nedávno přišli italští vědci zase se zábranou otěhotnění cestou psychologickou. V hypnotickém spánku udělí ženě jakousi antikoncepční radu a ona opravdu neotěhotní tak dlouho, jak jí bylo vsugero-váno. Uchopilo se této atraktivní metody jedno české pracoviště a bohužel metoda fungovala právě opačně. Žen otěhotnělo ještě více než kdyby touto antikoncepční hypnózou neprošly. Autor metody -italský psycholog, ovšem úzkostlivě střeží tajemství té kouzelné věty, kterou dotyčným ženám v hypnotickém spánku šeptá. A taky je docela dobře možné, že se ty uspané Italky dají snáze ukecat než nedůvěřivé a k podobným experimentům skeptické Češky.

Máme v naší zemi štěstí, že všechno, co dostanete v lékárně, je předem vyzkoušeno, schváleno a doporučeno. Občas se sice vyskytne občan přivážející zaručeně úspěšné a téměř zázračně působící léky z ciziny. V ženském lékařství a obzvláště v antikoncepci je však takovéto úsilí zcela zbytečné. To už si rovnou můžete dovážet krokodýlí trus nebo stromovou kůru. Snad jenom ty ženské prezervativy u nás ještě nezdomácněly.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

03.11.04 - 10096x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1001]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [444]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [232]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [186]
 5. Jiří Wolker [161]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [121420x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [66229x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [43819x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [43077x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [42643x]

Příbuzné články

Hledám: Přírodní léčivé zdroje

Žádné příbuzné články.

Avicenna - Avicena

TOPlist -

TOPlist