avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Sexuální jízdní řád od jara do zimy

Nemusí to být zrovna učebnice sexuologie, leč každá osvětová příručka postačí k tomu, aby vám připomněla, že člověk je bytostí trvale sexuální - nezná dobu říje.

Radim Uzel

Ano, jsme příslušníky živočišného druhu, který je schopen pohlavního obcování kdykoliv v průběhu celých čtyřiadvaceti hodin denně, v pátek stejně jako ve svátek, od Nového roku do Silvestra, v tropických vedrech podobně jako v arktických mrazech.

Nedávno se pohoršil jeden pražský komunální politik nad opovážlivostí, s níž bylo znesvěceno třiapadesáté výročí Pražského povstání. Dotyčný totiž v tento památný den stál čestnou stráž v místech trojské barikády, zatímco pár set metrů odtud se národ oddával bujarým erotickým radovánkám.

Nic naplat, musíme konstatovat, že lidská sexuální aktivita nectí ani slavných výročí, národ „se miluje" v den výročí upálení Mistra Jana Husa stejně jako v jubilejní dny všech porážek a vítězství, co jich už ve své historii zažil a protrpěl.

A přece existují jakési výkyvy vyjádřené kolísající křivkou sexuální aktivity, v níž se různí badatelé snažili najít zákonitosti a vysvětlení. Cožpak u žen, tam se to všechno pohodlně svede na menstruační cyklus, ale ono se podobné kolísání našlo i u mužů. Také pán tvorstva prodělává své „měsíčky". Věřte tomu nebo ne, ale několik výzkumů se překvapivě shodlo na jeho zvýšené pohlavní chuti právě o úplňku. Tajuplná a téměř mystická funkce měsíčních fází se tak promítá nejen do partnerské sexuality, ale dokonce i v celibátu žijící poustevníci mají za úplňku více erotických snů, nočních erekcí a samovolných polucí. Snad je to jakýsi atavismus zděděný po zvířecích předcích, protože i rovníkové opice prožívají za úplňku své námluvy ve zvýšené míře, snad v důsledku velmi pragmatických okolností - lépe na sebe v noci při páření vidí.

Polibek

Většina vyšších živočichů má dobu páření jednou nebo dvakrát do roka, většinou na jaře nebo na podzim, ti větší sexuální štvanci i v obou těchto obdobích. Také příslušníci primitivních národů pořádají většinou v těchto obdobích různé pohlavní slavnosti, při nichž se právě konají vždy zásnuby a sňatky. Pravda, v mnohých oblastech není to střídání ročních období tak patrné jako u nás, i když už i v našich krajích je někdy počasí v červenci podobné tomu v lednu. Křivky porodnosti by snad někdy napovídaly i naši podobnou jarní a podzimní zvýšenou sexuální aktivitu. Někdo to přičítá spíše sociálním vlivům, jiný zase nadměrnému výskytu slunečních erupcí. Existuje však jeden poměrně bezpečný statistický údaj, který by snad zasluhoval i okřídlenou sexuální pranostiku - je to absolutní převaha prvních styků v prázdninových měsících. Plných 80% deflorací se totiž odehrává právě v červenci a srpnu, rovněž mládenci tu přicházejí v této míře o své panictví, byť anatomické úhony většinou nedoznají. Pro vysvětlení nemusíme chodit daleko. Ve smyslu Šrámkovy apologetiky léta, zbaveni školních povinností a valné většiny oděvních svršků, vrhají se čtyři z pěti mládežníků střemhlav na svůj sexuální debut právě o prázdninách. Kéž jsou alespoň vyzbrojeni účinnou antikoncepcí!

A ještě jedna periodicita zasluhuje pozornosti. Tentokrát se týká stabilních manželských párů středního věku. Tady nastává erotický svátek zpravidla o víkendu. Jízdní řád pracovních povinností a starostí vede k ustálenému míjení a křižování od pondělí do pátku, zatímco o sobotách a nedělích dochází ke kýženému setkávání. Pohlavní styky podle podobného grafikonu mohou zavánět tím, čemu se říká manželská dekadence. Tu však nejen připouští, ale i doporučuje klasik našeho manželského poradenství, můj vzácný přítel a učitel Miroslav Plzák. Budiž mu za to vzdána čest a sláva!

doc. MUDr. Radim Uzel

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

27.10.04 - 8381x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1000]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [443]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [231]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [187]
 5. Jiří Wolker [158]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [119632x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [65228x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [40544x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [39912x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [39351x]

Příbuzné články

Hledám: Sexuální jízdní řád od jara do zimy

Žádné příbuzné články.

Avicenna - Avicena

TOPlist -

TOPlist