avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Aby naše srdce dobře pracovalo

Srdce je velký sval a jeho nepřetržitý tlukot závisí na rovnoměrném přísunu cukru o kyslíku. I nepatrný výkyv může způsobit trvalé poškození. Nejhorší je pro srdce konzumace bílého cukru, který způsobuje následný pokles krevního cukru.

Náš regulační systém je totiž stavěn na mnohem nižší koncentraci cukru ve stravě a na velké dávky vysoce koncentrovaného cukru reaguje hypoglykemickým šokem. Kromě poklesu hladiny cukru v krvi ochuzuje bílý cukr tělo i o vitamin B1 a kalcium a zhoršuje i zásobování kyslíkem.

Naopak srdci prospívá vitamin E, který pomáhá využití kyslíku a nakonec snižuje nároky organismu na něj. Dr. Evans z Kanady říká: "Vitamin E je nejhodnotnější prostředek, jaký zatím našli kardiologové na léčení srdce." Nejenže pomáhá při okysličování, ale chrání i před trombózou tím, že rozpouští sraženiny a odstraňuje jizvy ze srdce poškozeného infarktem. Vyskytuje se v oleji z pšeničných klíčků (240 mg/100 g), pak v pšeničných klíčcích, celozrnném obilí, za studena lisovaných olejích, syrových ořechách a semínkách.

Nedostatek vitaminu B způsobuje tvrdnutí cév a následně srdeční zástavu. Vitaminy B se vyskytují v pivovarských kvasnicích, játrech, pšeničných klíčcích, nerafinovaném celozrnném obilí, ořechách a semenech. Neužívejte jednotlivé syntetické B vitaminy neboť tím můžete způsobit nedostatek ostatních vitaminů. Užívejte raději vitamínové komplexy. Nejlepší je přijímat je v potravinách (droždí).

Linolenová kyselina je jedna z mastných kyselin, která se vyskytuje zejména v sójovém a olivovém oleji a může chránit před infarktem způsobeným krevními sraženinami (neplést s linolovou kyselinou, vyskytující se v ostatních rostlinných olejích!). Stadium vztahu mezi geografickým výskytem infarktu a tvrdostí vody ukázalo, že v populaci, která pije tvrdou vodu, se infarkt vyskytuje méně často. Tvrdá voda obsahuje kalcium, magnézium i jiné stopové prvky.

Kanadský lékař dr. P. Oriorechi jmenuje mezi nejnebezpečnějšími jedy pro srdce stolní sůl. Naopak draslík považuje za ochranný prvek. Dieta s dostatečným množstvím ovoce a zeleniny zajistí všechny minerály.

Lecitin, obsažený především v sójových bobech, rozpouští cholesterol a brání tvorbě sraženin. Velcí jedlíci masa by ho měli přidávat ke stravě. Vitamin C působí antitoxicky, proti infekcím a proti stresům, rozpouští sraženiny a cholesterol.

Cholesterol není příčinou špatného stavu způsobujícího infarkt, nýbrž jeho důsledkem. Když v orgánech nastane nerovnováha způsobená požíváním cukru, soli, nedostatkem vitaminů E, B, C, minerálů apod., systém není schopen udržet vládu nad metabolismem cholesterolu a ten se ukládá v cévních stěnách a snižuje tím přísun kyslíku k srdci. Tento názor je založen na faktu, že mnoho lidí, jako třeba Eskymáci, některé kmeny severoamerických Indiánů, obyvatelé Tristan da Cunha a některé skupiny obyvatel Sibiře, konzumuje velké množství na cholesterol bohatých potravin, ale kornatění tepen ani infarkty se u nich nevyskytují. Bílý rafinovaný cukr je třeba vyřadit úplně a nahrazovat ho není třeba ničím, neboť ho přijímáme dostatek v ovoci, zelenině, obilí, prakticky ve všem. Podobný účinek na náš organismus má bílá mouka, rafinované škroby, příliš masa, mléka apod.

Zdroj: Doktorka.cz - Pavel Váňa - Průvodce bylináře Pavla celým rokem, nakladatelství Eminent

Terminalia -

terminalia
 • Podporuje fyziologickou funkci kardiovaskulárního systému
 • Přispívá k poklesu krevního tlaku
 • Optimálním způsobem reguluje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi
 • Přípravek je vhodný zejména pro rizikové skupiny, jako jsou kuřáci, osoby trpící obezitou, osoby se sedavým způsobem zaměstnání a osoby často vystavené nadměrné psychické zátěži

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

29.12.05 - 6174x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1002]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [444]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [236]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [186]
 5. Jiří Wolker [161]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [121872x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [66486x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [44794x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [44056x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [43558x]

Příbuzné články

Hledám: Aby naše srdce dobře pracovalo

Žádné příbuzné články.

Avicenna - Avicena

TOPlist -

TOPlist