avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Zuby

zuby

Statistiky uvádějí, že více než 90% obyvatel západních zemí trpí zubními kazy a vypadáváním zubů, což představuje bezpochyby jednu z největších zdravotních civilizačních škod, podmíněnou nesprávným způsobem výživy.

Za hlavní důvod je označována spotřeba cukru, který bakteriemi a kyselinami vznikajícími v povlacích zubů způsobuje zničení minerální zubní substance. Při nadměrném užívání cukru, sladkostí a jiných denaturizovaných uhlohydrátů mohou nastat také stavy nedostatku vitamínů a poruch - zprostředkující - látkové výměny.

Účinná prevence a úspěšný boj se zubními kazy a vypadáváním zubů jsou zaručeny jen v tom případě, když je konzumace cukru drasticky omezena a když jsou vytvořeny dostatečné hygienické návyky. Pro vývoj a upevnění skloviny je nezbytný vitamín A, příp. provitamín A. Ten se vyskytuje mimo jiné v karotce, salátu, rajských jablíčkách nebo meruňkách.

Krvácení dásní může být způsobeno nedostatkem vitamínu C. Ten se mimo jiné nachází v petrželi, řeřiše, bramborách, citrusových plodech, jablcích nebo špenátu. Vápník ve spojení s vitamíny D a C, fosforem, magnéziem a mědí jsou účinné látky, které mají pro zuby mimořádný význam. Tyto minerální látky a vitamíny se vyskytují ve vyvážené, přírodní smíšené stravě. Přirozený prostředek, který vzájemně spojuje všechny tyto substance, je pyl z květů. Pravidelné masírování dásní, nejlépe prostředníkem, prospívá prokrvování tkáně a tím zpevňuje zuby.

Zuby jsou symbolem energie a životní síly. Z duchovně-duševního hlediska prozrazují špatné zuby nedostatek odolnosti a jsou znamením klesající vitality.

Také smutek, žal a starosti mohou přivodit onemocnění zubů, protože v důsledku emocionální zátěže se mohou otevřít už existující vlasové trhliny, čímž je drážděna měkká tkáň a zubní dřeň s nervovými zakončeními.

Skřípání zubů ve spánku, které je projevem určitého odreagování potlačených agresivních reakcí, tento problém ještě zvětšuje. Nejlepší pomocí naopak je, když spíme pokud možno bez polštářů, protože se čelist při ležení na rovině může uvolnit. Dásně jsou základnou zubů a dávají jim oporu, a tak se dáseň stává symbolem pro vnitřní stálost, kterou člověk niterně disponuje. Když dáseň ustupuje, znamená to vnitřní stahování se v důsledku nejistoty a nebo přetížení, které se zdají přesahovat individuální odolnost.

O člověku, který je zcela přetížen, se říká: "Jde až na dáseň." Řeč těla to znázorňuje v ustupování dásně. Krvácející dáseň signalizuje, že člověk je přetížen a pociťuje tento fakt jako omezování života. Když byla otřesena prazákladní důvěra člověka, přichází o zuby.

Při problémech se zuby by si člověk měl položit následující otázky:

 • Které neprožité, potlačené agrese mne zatěžují?
 • Co nedokážu vzít za správný konec?
 • Jak řeším obtížnou situaci, kterou už nedokážu zvládat?
 • Co blokuje mou vůli, mou vitalitu a životní sílu?
 • Která situace mne nutí k tomu, abych musel mít stále "zafaté zuby"?
 • Co mi uloupilo mou pevnost a životní sílu, že ted' musím jít až na doraz (na dáseň)?

Pozitivní autosugesce:
Přivolávám do svého života mocné, milostiplné působení Boží! Vkládám sebe a všechny své záležitosti, starosti a usilování s dětskou důvěrou a s láskou do rukou Otce. Co pro mne je tím nejlepším, ke mně nyní přijde. Nic než dobro tedy nemůže vstoupit do mého života, protože On se o to postará. Těším se na Boží hojnost a děkuji za obohacení mého života.

Harmonizující barvy:
Zanícené a hnisající dásně je možné ozařovat modrým světlem nebo na ně přikládat modré obklady. Červené světlo podporuje prokrvení a stimuluje.

Harmonizující drahokamy:
Zuby: bílý korál, kalcit, gagát a jantar. Dáseň: pyrolusit. Důležité: Postižený by se měl bezpodmínečně dvakrát ročně podrobit kontrole u zubního lékaře - i když se neprojevují žádné potíže!

Ošetřované zuby jsou zdravé zuby:
Péče o zuby a ústa s kartáčkem a pastou nestačí ještě na to, aby se odstranil zubní povlak - hlavní příčina paradentózy a kazů - a stimulovalo prokrvení dásní. Existují ještě další prostředky, které slouží čištění nesnadno přístupných míst a umožňují účelnou masáž dásní.

Zubní kartáček pro mezizubní prostory:
Velký význam má kartáček pro mezizubní prostory. Je to speciální kartáček se zvláštním držátkem a jediným svazkem štětin. S jeho pomocí je možné vyčistit krátkými krouživými pohyby i těžko přístupná místa. Mimořádně dobře se s tímto kartáčkem dají odstranit také povlaky z vnitřní strany předních zubů. Tam totiž i povlaky ulpívají zvláště pevně, způsobují zubní kámen a vyvolávají tím zánětlivé změny na citlivém kraji dásni.

Stimulátor dásní:
Gumový nebo umělohmotný stimulátor dásní upevněný I na vhodné rukojeti se zasouvá do prostorů mezi zuby v těsném kontaktu s dásněmi. Kruhovými pohyby se provede základní očištění mezizubních prostorů a současně intenzívní masáž dásně. Tímto způsobem se posiluje krycí vrstva dásně, tak že je odolnější vůči zdrojům zánětů. Zvýšené prokrvení posiluje dásně.

Dentální niť:
Čistí těžko přístupné mezizubní prostory nad a pod body, kde se zuby dotýkají. Zde nit proklouzává a čistí místa, na nichž zvláště pevně utkvívají povlaky. Dentální niť by se měla používat nejlépe každý večer.
Čištění zubů by mělo trvat alespoň tři minuty. Tento dosti dlouhý čas je nezbytný, aby se zajistilo skutečně důkladné čištění. K dodatečnému propláchnutí je velmi vhodná zubní sprcha. Čištění zubů ráno a večer je bezpodmínečnou nutností!

Krvácivost dásní
Vezmeme 2 lžíce citronové šťávy, špetku mořské soli a jednu lžičku silicea. Touto směsí masírujeme jemně, ale vydatně každý den dásně, nejlépe prostředníkem. Nakonec se touto šťávou vypláchnou i zuby. Jde také o velmi účinný prostředek proti dásňové atrofii.

Zánět dásní
Vezmeme 1 sklenici vlažného šalvějového čaje a přidáme špetku hřebíčku v prášku, špetku muškátového oříšku v prášku, špetku mořské soli a 2 kapky japonského léčivého oleje. Tímto roztokem si denně vydatně vyplachujeme ústa.

Pach z úst
Vezmeme šťávu z jednoho grapefruitu a z jednoho pomeranče a přidáme špetku hřebíčku v prášku, špetku zázvorového prášku a 3 kapky japonského léčivého rostlinného oleje. Šťávu nalijeme do tmavé skleničky a během dne polkneme vždy jeden doušek. Šťávu připravujeme každý den čerstvou. Navíc: Intenzívnímu zápachu z úst (např. od česneku) je možné se účinně bránit chlorofylovým dražé.

Tato přírodní látka váže nepříjemné pachy už v ústech a je možné tím zahnat zápach nejen z úst, ale i tělesný pach na 6-8 hodin, když se spolknou bez rozžvýkání, 1 až 2 dražé, která jsou absolutně přírodní a dobře stravitelná.

Zdroj: Doktorka.cz - Waltraud-Maria Hulke - Základní kniha léčivých energií

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

02.03.06 - 8845x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1002]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [444]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [236]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [186]
 5. Jiří Wolker [161]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [121872x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [66486x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [44792x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [44056x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [43558x]

Příbuzné články

Hledám: Zuby

 1. Detoxikace organismu - 02.05.05
 2. 117 způsobů, jak bílý cukr ničí vaše zdraví - 08.08.05
 3. Co může vyvolat migrénu? - 05.08.05
 4. Důležitost správného zažívání - 22.03.05

  Avicenna - Avicena

  TOPlist -

  TOPlist