avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Vlastimil Harapes jako V.I.P. prezident Anti Ethanol teamu

Vlastimil Harapes je všestranným umělcem. Jeho profesionální kariéra je však spojena především s baletem. Nezapomenutelné jsou však i jeho filmové a televizní role. Zmíním například Markétu Lazarovou, Den pro mou lásku s Martou Vančurovou, či populární filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Nyní se věnuje zpívání a hraje v divadle Metro v Praze. Do jeho filmografie navíc přibyl i snímek Bolero, kdy se opět setkal s Martou Vančurovou v partnerské roli. S ní rovněž cestuje po republice s vlastním představením Poslední léto.

Jste proslulý především svým baletním uměním, nemohu tedy nezačít rozhovor jinou otázkou než: Jak jste se dostal k baletu?

Celé to vzniklo vlastně náhodou v době, kdy se musí člověk rozhodnout co bude dělat, tehdy to bylo ve čtrnácti letech. V deseti jsem chtěl hrát na housle a tak mi rodiče koupili malé housličky a přihlásili mě do hudební školy v Chomutově. Maminka si všimla, že tam dávají i hodiny rytmiky, a protože jsem si podle ní pořad prozpěvoval a poskakoval, tak mě tam přihlásila také. Na rozdíl od těch houslí to byla škola hrou, tam jsme dělali nějaké myši, čerty a žáby, zatímco na houslích to bylo jen cvičení stupnice. A protože mě to bavilo a rodičům řekli, že mám talent, tak jsme s maminkou jeli do Prahy a přihlásil jsem se na konzervatoř. Navíc se tam nevyučovala matematika, chemie a fyzika a tak ta škola u mě zvítězila.

Harapes
Byl jste si od počátku studia jistý, že se budete baletu věnovat i po jeho dokončení?

Vše začalo, když jsem dostal možnost objevit se v muzikálu Starci na chmelu. Nehrál jsem sice žádnou roli, ale párkrát jsem tam vidět, protože stojím v první řadě těch tanečníků. Potom mě pozvali na kamerové zkoušky na film režiséra Františka Vláčila Markéta Lazarova. Dostal jsem roli hraběte Kristiána. Odbarvili mě na blond, protože to byl německý šlechtic. No a mě napadlo, že když mě v tom filmu chtějí, tak budu natáčet filmy, budu brát víc peněz a budu více slavný. Ze začátku mi to i vyhovovalo, že jsem nemusel každý den trénovat, ale postupně mi to začalo chybět. A tak jsem si řekl, že hrát ve filmu mohu i při tom tancování. V roce 1966 jsem udělal konkurz do souboru baletu Národního divadla.

Po Markétě Lazarové jste ve filmu dostal ještě několik příležitostí. Většinou to však byly velmi zádumčivé role. V té době jste byl pohledný mladík, stejně jako například Jiří Bartoška, který však hrál role milovníků. Jak jste se s tím vyrovnával?

Vůbec jsem si to nepřipouštěl. Bral jsem to jako dobrou příležitost vychutnat si něco nového. Vždy mě bavily ty odskoky. Stejné to bylo i když jsem začal zpívat s Hanou Zagorovou. Byly to příjemné příležitosti nahlédnout i do jiných žánrů, neboť tancování je strašná dřina. A to mohu říci s klidným svědomím, protože jsem vyzkoušel muzikál, činohru a balet ve vrcholné podobě a to je nesrovnatelná zátěž.

Hrajete v divadle Metro v Praze, zpíváte s Martou Vančurovou a jezdíte na vystoupení po celé republice. Takže máte zřejmě nabitý program. Jakým vozem tohle všechno stíháte?

Na zájezdy se samozřejmě necháváme vozit. Ale sám mám Audi A4 TDI quattro, se kterým jezdím například na chalupu na Rakovnicku.

V současné době jste prezidentem Anti Ethanol 07 Teamu. Co Vás k tomu přivedlo?

Ano, stal jsem se novou tváří tohoto výrobku, který pomáhá proti kocovině a u nás dosud nemá obdoby, hodnotím to jako "malý zázrak" a mohu jej doporučit všem, kteří mají problémy po konzumaci alkoholu.

Zdroj: Měsíčník Zdraví a krása (č.2/ ročník 2.)

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

03.04.05 - 10313x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1003]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [441]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [236]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [183]
 5. Jiří Wolker [158]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [121970x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [66561x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [45084x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [44320x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [43841x]

Příbuzné články

Hledám: Vlastimil Harapes jako VIP prezident Anti Ethanol teamu

Žádné příbuzné články.

Avicenna - Avicena

TOPlist -

TOPlist