avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Pro tělo nezbytné cukry

cukr

V poslední době se vědci hodně zabývali esenciálními (pro tělo nezbytnými) tuky (mastnými kyselinami) a esenciálními proteiny (aminokyselinami). Nyní vědci a odborníci na výživu zjišťují, že existují i pro tělo nezbytné cukry. Z 200 jednoduchých sacharidů (monosacharidy) vyskytujících se v rostlinách se 8 nachází na povrchu lidských buněk. Těchto osm esenciálních sacharidů vytváří v těle nekonečné množství sacharidových sloučenin.

Sacharidy mají dvě klíčové úlohy v organismu:

 1. Sacharidy zabraňují navázání virů a bakterií na buňky, protože obsazují jejich receptory. Pokud se virus či bakterie nemůže dostat do buňky, nemůže způsobit její onemocnění.
 2. Sacharidy obalují buňky a vyplňují mezibuněčný prostor. Vytvářejí tak informační dálnici, která umožňuje komunikaci uvnitř buněk a mezi buňkami.

Sacharidové řetězce hrají roli téměř ve všech fyziologických reakcích uvnitř organismu včetně imunitních reakcí, regenerace tkání a dělení buněk. Jednou z nejdůležitějších funkcí sacharidů je urychlení reakcí v mozku. Například serotonin a jiné neuropřenašeče potřebují sacharidové receptory, aby se mohly navázat na povrch nervových buněk. Paměť, stresové reakce a další důležité mozkové funkce mohou být negativně ovlivněny při nedostatečném přísunu sacharidů.

Když jíte dostatečné množství neupravované zeleniny a ovoce, zásobujete organismus rozličnými sacharidovými živinami. Sloučeniny cukrů nejsou vždy sladké. Například fukóza, xylóza a manóza jsou tři esenciální jednoduché cukry. Houby a semena obsahují fukózu, žito, ječmen a kvasnice xylózu a brokolice, zelí a semena manózu.

sacharoza

Problém nastává, když výše zmíněné potraviny jsou vysoce průmyslově zpracovávané. Například hrozny a cibule obsahují jednoduchý cukr glukózu, jeden z 8 esenciálních sacharidů. Avšak je-li glukóza zpracovaná na klasický bílý cukr používaný v kuchyni, ztrácí všechy živiny a vlákninu. Glukóza je tak přeměněna z dobré živiny na látku, která může poškozovat naše zdraví.

Znepokojující je nedostatek nerafinovaných a neupravovaných sacharidů v průměrných dietách. Tento deficit může mít souvislost s mnoha onemocněními. Většina diet poskytuje z osmi esenciálních jednoduchých cukrů pouze dva: glukózu a galaktózu (mléčný cukr). Ostatních šest esenciálních cukrů je díky moderním zemědělským postupům, zpracování potravy a chemické kontaminaci z naší stravy odstraněno. Lidské tělo si sice dokáže vytvořit všech osm jednoduchých cukrů z běžného cukru jako je glukóza, avšak tento proces vyžaduje energii, čas a velký počet enzymů a vitamínů.

V nedávné době vědci zjistili, že suplementace sacharidovými živinami může zlepšit buněčnou komunikaci s pozitivním vlivem na širokou škálu onemocnění: od stárnutí kůže a bakteriálních infekcí až ke zpomalení průběhu nemocí jako svalová dystrofie, atheroskleróza, Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Zdroj: Doktorka.cz

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

02.05.05 - 9905x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1003]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [441]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [236]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [183]
 5. Jiří Wolker [158]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [121970x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [66561x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [45084x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [44320x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [43841x]

Příbuzné články

Hledám: Pro tělo nezbytné cukry

Žádné příbuzné články.

Avicenna - Avicena

TOPlist -

TOPlist