avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Diagnostika podle obličeje

obličej

Jestliže některý orgán onemocní, na obličeji se nemoc projeví ve formě vyrážky nebo zarudnutí. Existuje rčení, že "tvář je zrcadlem duše". V tomto případě může být doplněna o význam "i zrcadlem vnitřních orgánů."

Čelo je možné chápat jako promítací plátno střevního traktu, přičemž jeho spodní část diagnostikuje činnost tenkého střeva a vrchní - střeva tlustého: v místě, kde vám začínají růst vlasy - zde se promítají poruchy močového měchýře, také spodní část brady směrem ke krku odpovídá analogickým odchylkám močového měchýře; stav žlučníku je zobrazen na spáncích. Jestliže je jeho činnost narušena, na spáncích se vytvoří vyrážka a zarudnutí, kterou často doprovází bolest hlavy v této oblasti. V některých případech může začít pacientovi žloutnout pleť: - zažloutnutí očního bělma také doprovází prudké, jindy chronické poruchy funkce žlučníku.

Při chronickém onemocnění jater je možno zaznamenat vznik poruchy funkce čelisti. V počáteční etapě onemocnění je čelist bolestivá při pohmatu, přičemž levý čelistní kloub odpovídá levé části jater, pravý - pravé části.

Tváře nás mohou informovat o stávajících onemocněních plic. I zde platí jednostrannost orgánů, to znamená, že pravá tvář odpovídá pravé plíci a levá - levé. Při poruchách plic se na nich někdy vyskytuje vnik cévní kresby nebo stálého zarudnutí. Tvar plíce je opakován tvarem vystouplé části tváře, přičemž vrchní část líce - je vrcholek plíce a spodek odpovídá spodní části plíce.

Křídla nosu patří také k projektové zóně dýchací soustavy, konkrétně průdušek: při onemocnění průdušek je na nich možné pozorovat zčervenání, vyrážku a velké póry; srdeční poruchy se projevují na špičce nosu a poukazují na srdeční arytmii. Některá onemocnění srdce se vyznačují vznikem červených skvrn v horní části levé tváře; sinalá (namodralá) barva úst se často objevuje v souvislosti s narušenou činností srdce a poruchou krevního oběhu; symbolický trojúhelník mezi nosem a ústy má namodralou barvu - označuje stav ohrožení života, infarkt, srdeční nedostatečnost, spojený s porušením pravé strany srdce, poškození srdeční přepážky; bolestivý dotyk na obočí také ukazuje na poruchu činnosti srdce

Kořen nosu - naznačuje zónu odchylek v činnosti slinivky břišní a žaludku,

Dutina ústní společně se rty zobrazuje stav žaludku,

Praskliny v koutcích úst ukazuji na poruchu v zúžené části konce žaludku.

Praskliny nebo některé další projevy na retní sliznici, například opar, zobrazují poruchy velkého nebo malého zakřivení žaludku, přičemž platí, že horní ret - malé zakřivení, spodní ret - velké.

Zvýrazněné okolí očí - oči jsou oteklé, zarudlé, potemnělé atd. - vymezuje onemocnění ledvin. Pokud se na tomto místě vytvoří vyrážka, je to znamení o vzniku cysty nebo předpokladu k jejímu vytvoření. Tukové pupínky v okolí očí poukazují na špatnou činnost ledvin a možnosti vytváření písku a kamenů v ledvinách.

Brada je promítací zónou pohlavních orgánů člověka. Zarudnutí brady nebo vyrážka na bradě zobrazuje onemocnění vedlejších pohlavních orgánů a vaječníků u žen. U mužů nasvědčuje o onemocnění prostaty. Tato zóna také zobrazuje poruchy v oblasti malé pánve.

Křivý nos označuje genetickou podobnost na jednoho z rodičů. Zakřivení nosu vlevo - člověk je podobný otci, vpravo - matce. Pokud máte rovný nos, tak je to půl na půl. Ke křivému nosu však můžeme přijít i po úrazu.

Pacientovy oči zobrazují jak psychický stav, tak i odchylky fyzického charakteru. Jestliže vám slzí oči při východu z tepla do zimy, vaše tělo má nedostatek draslíku.

Pokud často bez příčiny začnete plakat, tak zvýšená plačtivost poukazuje na hlubokou neurózu, nebo na onemocnění sleziny.

Velmi zvětšené oční zřítelnice upozorňují na poruchu vegetativní nervové soustavy. Rozšířené oční zřítelnice svědčí o strachu, nervozitě a vnitřním neklidu. Úzké zřítelnice poukazují na zdravou fyzickou a psychickou kondici. Jsou pro jevem vytrvalosti, energičnosti, houževnatosti, trpělivosti a dobré odolnosti organizmu. Nevelké zřítelnice člověka nad šedesát let naznačují jeho potencionální dlouhověkost a dobrou koordinaci činnosti jeho tělesných orgánů a žláz s vnitřní sekrecí.

Pokud se na vás dívá člověk a má bílý pás bělma nad oční duhovkou nebo pod ní, svědčí to o jeho potlačovaném stresu. Takový člověk není schopen kontrolovat své emoce a činy. Můžete od něho očekávat různé nepředpokládané reakce, jakými je vražda nebo sebevražda. Dlouhé setrvání v takovém rozpoložení může mít za následek nejenom poruchu centrální nervové soustavy, ale také poruchy vnitřních orgánů:

prsní sval z levé strany krku promítá poruchy vegetativní nervové soustavy;

bolestivost ve spodní části krku blíže k hrtanu při dotyku prsty, zduření okolí hrtanu zleva nebo zprava a také v oblasti hrdelní jamky, vytvoření vyrážky v tomto okruhu upozorňuje na poruchu štítné žlázy.

Zdroj: Doktorka.cz - Jelena Svitko - Tajemství přírodní léčby, nakladatelství Eugenika

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

15.06.05 - 12598x

Hodnocení

Líbí se Vám tento článek? [ANO/NE]

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

AVICENNA Revue

Kategorie

Poslední diskuse

 1. Hladina cukru v krvi 12.02.07 21:10
 2. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" 04.07.06 01:45
 3. Osudná lahvinka - další článek o přípravku Anti Ethanol AE - O7 03.07.06 08:34
 4. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) 29.06.06 15:36
 5. Ing. Josef Kulovaný - Je to ve hvězdách 19.06.06 09:43

Poslední komentáře

 • Kolářová: Dobrý den, váš článek o cukru se mi moc líbil, jakož i většina článků na vašich stránkách. Měla bych na...
 • Z. Machková: Dobrý den, zajímal by mě váš názor na spojitost hemeroidy a dlouhodobé kouření? Děkuji za vaše reakce....
 • Míla: [1] Souhlasím,mám vyzkoušeno....
 • Lucka: je mi 23let, zena, dneska na zachode kdyz jeme se chtela utrit jsem zjistlila, ze je zachod i voda cely...
 • KAtka: [111]tím bych si nebyla tak jistá ta viděla jenom peníze...

Poslední články

 1. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko
 2. Odvykání kouření pomáhá i cvičení
 3. Funkční změny zdravotního stavu
 4. Hubnutí přirozenou cestou
 5. Naše nová technologie v řízení provozu 2

Nejlépe hodnocené

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [1004]
 2. Wolfgang Amadeus Mozart - (1756-1791) [441]
 3. Snížená funkce štítné žlázy [235]
 4. Ignác Filip Semmelweis (1818 -1865) - Smrtící nákaza [183]
 5. Jiří Wolker [159]

Nejčtenější

 1. HEMEROIDY jsou "starou nemocí" [121931x]
 2. Snížená funkce štítné žlázy [66537x]
 3. Naše nová technologie v řízení provozu 2 [44934x]
 4. Hubnutí přirozenou cestou [44191x]
 5. Potraviny podporující střevní peristaltiku [43689x]

Příbuzné články

Hledám: Diagnostika podle obličeje

Žádné příbuzné články.

Avicenna - Avicena

TOPlist -

TOPlist