avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Saraca indica

Saraca indica

Saraca indica, v Indii známá pod názvem Ashoka, je rostlina rostoucí téměř na celém území Indie až do nadmořské výšky 750 m. Jedná se o stále zelený strom, který je často uměle pěstován v zahradách pro svůj dekorativní efekt. Ve volné přírodě se nejčastěji vyskytuje na březích vodních toků či ve stinných lesnatých porostech. Kůra tohoto stromu je tmavě hnědé barvy s bradavičnatým povrchem. Listy, tuhé konzistence, mají kožovitý povrch a jsou stále zelené. Silně vonící květy, jasně oranžové barvy, jsou nahloučené ve skupinách na koncích jednotlivých větví. Plody, ve tvaru plochých lusků, jsou 15-25 cm dlouhé a obsahují vždy 4-8 šedých semen hladkého povrchu.

K léčebným účelům se využívá především kůry tohoto stromu, ale také květů a semen. Kůra obsahuje celou řadu účinných látek, jako je tanin, katechol, saponiny, organicky vázané formy železa a vápníku. Dále obsahuje látky působící obdobně jako přirozeně se vyskytující ženské pohlavní hormony estrogeny. Tyto účinné látky působí příznivě především na funkci dělohy a vaječníků a optimálním způsobem ovlivňují průběh menstruačního cyklu. Zároveň zmírňují negativní příznaky tzv. premenstruačního syndromu, jako je psychická labilita, podrážděnost, plačtivost, bolesti hlavy apod. Saraca indica rovněž obsahuje látky působící analgeticky a potlačuje tak bolestivé projevy provázející vlastní menstruační krvácení.

Extrakt z kůry Saraca indica, kromě příznivých účinků na funkci dělohy a vaječníků, ovlivňuje optimálním způsobem také funkce trávicího traktu, vykazuje mírně kardiotonické účinky a působí také jako účinný prostředek při nespecifických infekcích močových cest. Saraca indica je obsažena v přípravku MenstriCare.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Herbář

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena