Lupenka trochu jinak

lupenka

Má-li se něco změnit, tak je třeba o tom stávajícím zapochybovat. To není lehké. Běžně usilujeme o pravý opak. To platí i o psoriase, zvané též lupenka, známá to nemoc kožní a neléčitelná. Vznik lupů je v každé učebnici i odborné literatuře popsán, lépe řečeno opsán, coby urychlený růst kožních buněk. Mám pocit, že se zde bohužel uplatnilo pravidlo: Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.

Osobně na to nevěřím a to na základě osobních zkušeností, praktických pokusů a logických úvah. Podaří-li se nám opustit teorii urychleného růstu kožních buněk, tak vidím i šanci na úspěšné léčení.

V těle vzniká řada odpadových látek, které jsou vylučovány různým způsobem, viz odborná literatura. Jestli-že vše selže, tak je tu ještě kůže, která je pórovitá a kudy tělo vyloučí odpadové látky. To platí nově i pro pacienty s psoriasis vulgaris. Odpadní látky, kterými je jejich tělo zatíženo, údajně vznikají ve střevech. Dostanou-li se tyto látky jednou mimo střeva a játra a ledviny nestačí vše zneutralizovat, tak jsou vyloučeny až kůží.

Průchodem kožními póry tato odpadní tekutina agresivně napadá povrch kůže, která na to reaguje zčervenáním. Působením vzduchu nastává vysušení odpadní tekutiny, která se tímto mění v tenkou vrstvu pevně lpící na kůži. Tlakem další odpadní tekutiny ze spodu vznikají další vrstvy, mechanickým namáháním kůže se později rozruší, čímž se vytváří šupiny.

Tato tekutina vzniká a tedy se i vylučuje nepravidelně.To záleží na známých vlivech, jako stress, potrava, atd. Ne vždy se tato odpadní tekutina dostává všechna přímo ke kůži, někdy působí agresivně na klouby a vyvolává artritidu.

Posuďte se mnou následující argumenty, které tuto výpověď podporují:

Dalším důkazem je i ovlivnění psoriasy různými dosavadními léčebnými metodami:

Velkého efektu se docílí u Mrtvého moře. Proč je tomu tak? Pobyt u Mrtvého moře kombinuje většinu léčebných vlivů. Navíc je tam velký efekt dlouhodobého pobytu na slunci (díky dodatečnému přírodnímu vzduchovému filtru o výšce 400m), tímto se prodlouží sluneční ozařování, intenzivní pocení trvá déle a pitím tekutin (až 8 litrů denně) se dosáhne vnitřní vyčistění organismu. Klima a podmínky nechají zapomenout jakýkoliv stres, změna jídla pro Evropana přináší další pozitivní efekt, určitě to není těžká česká kuchyně.

Uznáte-li argumenty výše uvedené, tak závěrem bych si dovolil zapochybovat i o kategorii nemoci. Totiž přiřadit ji mezi kožní nemoci není logické. Jestli-že poleptaná kůže (zdroj vnější) nepatři mezi kožní nemoci, tak agresivní poleptaní (zdroj vnitřní) s následným vznikem šupin bych tam nepřiřazoval taktéž.

Ověříme-li a akceptujeme-li tuto teorii, která je mimochodem ve shodě s novými poznatky z U.S.A., potom se otevírají nové léčebné metody. Jinými slovy lékaři spíše opustí škodlivé léčebné postupy začínající mastičkami s obsahem cortisonu a konče např. použitím rentgenového záření. Myslím, že pro vědce se tu objevuje na horizontu nová šance konečně zařadit tuto nemoc mezi léčitelné.

Zdroj: Doktorka.cz

Nimba

Nimba
koupit!

Derma Care

DermaCare

Více o produktu

koupit!