avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

Derma Care – Zdravý a svěží vzhled pokožky

DermaCare napomáhá udržovat zdravý a dokonalý vzhled pokožky. Stimuluje přirozené regenerační schopnosti epidermis a chrání buňky kůže před působením negativních vlivů životního prostředí, zejména před účinky volných radikálů. Stimuluje detoxikační procesy probíhající v těle a tímto mechanismem příznivě ovlivňuje metabolismus kůže.

derma
Kůže je největším orgánem lidského organismu. Odděluje vnitřní prostředí organismu od okolí, chrání jej před škodlivými vlivy vnějšího prostředí a podílí se na celé řadě metabolických a imunitních procesů. Kůže rovněž představuje značný rezervoár vody. Voda je zde vázána především na kolagenní vlákna. V absolutním obsahu vody stojí kůže na druhém místě hned za svalstvem. V případě potřeby je voda z kůže rychle využitelná pro vnitřní potřeby organismu. Kůže tak představuje důležitou funkci při udržování vodní a elektrolytové homeostázy v organismu. Z imunologického pohledu kůži náleží obranná funkce proti cizorodým molekulám pronikajícím do organismu, zejména proti bakteriím a virům. Imunologicky aktivní buněčnou populaci epidermis tvoří tzv. keratinocyty, Langerhansovy buňky a T-lymfocyty. Ve škáře to jsou makrofágy, granulocyty, mastocyty, endoteliální buňky a T-lymfocyty. Další důležitou funkcí kůže je vylučování celé řady látek různé povahy z organismu. V případě, že z jakékoliv příčiny nemohou játra a ledviny plnit svou detoxikační funkci, mohou být tyto toxické látky ve zvýšené míře vylučovány kůží a narušovat tak její funkci a vzhled.

Anatomicky se kůže skládá ze tří základních částí: pokožky (epidermis), škáry (corium) a podkožní vazivové tkáně (tela subcutanea). Nejpovrchněji se nachází epidermis, která je tvořena vícevrstevnatým rohovějícím dlaždicovým epitelem. Škára je husté kolagenní vazivo silné 0,1 až 2 mm a jeho ohraničení oproti podkožnímu vazivu není ostré. Tato část kůže je bohatě vaskularizována a zajišťuje tak výživu epidermis. Tela subcutanea je nejhlouběji uložená vrstva kůže. Je složena převážně z tukové tkáně a lamelárně uspořádaného řídkého kolagenního vaziva. Tuková vrstva v různých částech těla zde kolísá od minimální (např. na víčkách) až po značně silnou (např. na břiše, hýždích nebo stehnech).

DermaCare obsahuje vyváženou kombinaci složek rostlinného původu používaných v tradiční indické medicíně. Balsamodendron mukul (myrhovník) příznivě ovlivňuje přirozenou regeneraci buněk kůže a zároveň vykazuje imunomodulační účinky. Triphala je směsí tří bylin ( Emblica officinalis, Terminalia chebula, Terminalia bellirica) a podporuje zejména detoxikační funkce jater. Emblica officinalis, obsažená v této směsi, zároveň vykazuje výrazné antioxidační účinky. Curcuma longa (kurkuma dlouhá) má antioxidační a protizánětlivé účinky. Psoralea corylifolia (dětel lískolistý) obsahuje látky označované jako psoraleny, konkrétně 8 a 5 - metoxypsoralen. V kombinaci s dlouhovlnným ultrafialovým zářením mají tyto látky pozitivní biologické účinky při terapii lupénky a atopického ekzému. Azadirachta indica (zederach indický) příznivě ovlivňuje metabolismus kůže, má výrazné protizánětlivé účinky a celkově podporuje detoxikační procesy probíhající v organismu.

DermaCare je vhodný zejména pro osoby s problematickým typem pleti se sklonem k tvorbě akné a dále pro osoby s citlivou a často podrážděnou pokožkou.

AZADIRACHTA INDICA (Nimba)

Azadirachta indica (zederach indický), v Indii známá pod názvem Nimba, je strom dorůstající výšky až 20 m. Nejčastěji se vyskytuje v suchých oblastech Indie do nadmořské výšky 700-1000 m a často je uměle pěstována v zahradách pro svůj charakteristický dekorativní vzhled.

Azadirachta indica

Azadirachta indica je stále zelený strom s širokou košatou korunou. Obvod kmene dosahuje v průměru až 2 m. Jeho kůra je šedé barvy s drsným zvrásněným povrchem. Listy jsou střídavé, hladké, s jemně zoubkovaným okrajem. Silně aromatické drobné květy jsou bílé až světle žluté barvy. Plody podlouhlého tvaru, ve formě jednosemenných peckovic, jsou zelenožluté barvy hladkého lesklého povrchu.

K léčebným účelům jsou v rámci tradiční indické medicíny využívány především listy a semena plodů Azadirachta indica. Tyto části obsahují účinné látky označované jako nimbidin a nimbidiol. Ty mají výrazný antiseptický a protizánětlivý efekt s účinky převážně na grampozitivní a gramnegativní mikroflóru. Zároveň podporují detoxikační funkce jater a tímto mechanismem příznivě ovlivňují i metabolismus kůže. Právě pro tyto účinky se Azadirachta indica užívá při terapii chronických onemocněních kůže, jako je akné, atopický ekzém apod. Azadirachta indica je obsažena v přípravku DermaCare.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

18.10.04

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Aktuality

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena