avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

OsteoCare/Osteo Care – Osteoporóza a snížení rizika vzniku

OsteoCare přispívá ke snížení rizika vzniku osteoporózy. Optimálním způsobem ovlivňuje proces mineralizace kostí a tvorby organické kostní matrix. Je zdrojem biologicky snadno dostupného vápníku a podporuje jeho ukládání do kostí. Stimuluje proliferaci osteoblastů a podporuje tak tvorbu organické kostní matrix.

osteo

Osteoporóza je metabolické kostní onemocnění, jehož příčinou jsou změny v množství a kvalitě kostní hmoty. Kost při osteoporóze řídne, dochází k úbytku kostního minerálu i organické kostní matrix. V důsledku těchto změn, zejména u starších osob, pak často dochází ke zlomeninám. Jedná se především o zlomeniny krčku stehenní kosti, zápěstí či dolní části předloktí. Častou komplikací osteoporózy je také komprese obratlů hrudní a bederní páteře (vpáčení krycích meziobratlových plotének až kompletní komprese).

V průmyslově vyspělých evropských zemích postihuje osteoporóza v průměru 5-6% obyvatel. Tímto onemocněním jsou ohroženy nejen ženy, ale i muži. U žen však úbytek kostní hmoty trvá déle, protože začíná nejméně o 10-15 let dříve než u mužů. Z průzkumů vyplývá, že v České republice je osteoporózou postižena každá třetí žena a každý pátý muž starší 55 let. Obecně je známo, že v důsledku hormonálních změn jsou většímu riziku vzniku osteoporózy vystaveny zejména ženy po menopauze. Osteoporóza však svými komplikacemi postihuje zejména staré lidi, kterým dlouhodobě chybí přiměřená fyzická aktivita a dostatečný přívod vápníku potravou.

Příčiny osteoporózy mohou být různé. Na úbytek kostní hmoty mohou mít vliv faktory genetické, pokles koncentrace pohlavních hormonů v krvi (fyziologicky u žen v období klimakteria), dlouhodobě snížená pohyblivost (imobilizace) a poruchy výživy.

Fyziologicky je kostní tkáň ze dvou třetin tvořena kostním minerálem, dále kolagenem, vodou a nekolagenními organickými složkami (proteoglykany, lipidy, kyselé proteiny obsahující kyselinu gama – karboxyglutamovou, osteonektin, osteopontin a růstové faktory). Minerál je v kosti přítomen hlavně ve dvou formách: jako hydroxyapatit v krystalech různého stupně zralosti a amorfní fosforečnan vápenatý. Pro uchování dobré funkce kosti je důležitá kontinuální remodelace kostní hmoty. Kostní tkáň se totiž v průběhu celého života průběžně resorbuje a opět nově vytváří. Tyto významné procesy závisí na třech hlavních typech kostních buněk, kterými jsou osteoklasty, osteoblasty a osteocyty. Osteoblasty se na remodelaci kostní hmoty podílí tvorbou nové organické kostní matrix, zatímco osteoklasty jsou charakterizovány resorbcí kostní hmoty. Populace osteocytů vzniká z osteoblastů a tvoří tak strukturální základ mikrostruktury kostní hmoty.

Vzniku a rozvoji osteoporózy může každý z nás předejít především účinnou prevencí. Jedním z těchto preventivních prostředků je právě OsteoCare. Ten obsahuje vyváženou kombinaci bylin, kterých se již po celá staletí využívá v tradiční indické medicíně. Balsamodendron mukul (myrhovník) výrazným způsobem stimuluje syntézu organické kostní matrix. Práškované mořské korály Corallium rubrum jsou bohatým zdrojem biologicky snadno dostupného vápníku pro mineralizaci kostní hmoty. Withania somnifera a Terminalia arjuna (vrcholák pravý) vykazují celkově vitalizující a tonizující účinky. OsteoCare je vhodný nejen pro ženy všech věkových kategorií ( zejména v období klimakteria), ale také pro muže.

Balsamodendron mukul (Guggul)

Balsamodendron mukul (myrhovník), v Indii známý pod názvem Guggul, se vyskytuje převážně v teplých skalnatých oblastech Indie. K léčebným účelům se využívá hlavně pryskyřice, která se získává naříznutím kůry tohoto stromu.

Balsamodendron mukul

Balsamodendron mukul je keřovitý strom dosahující výšky max. 2 m. Jeho větve, hustě pokryté ostrými trny, jsou obvykle spirálovitě zakřivené. Listy jsou jedno až trojčetné, polopřisedlé, s nepravidelně zoubkovaným okrajem. Drobné, silně aromatické květy se vyskytují v barevné škále od hnědé až po růžovou. Plody vejčitého tvaru, ve formě peckovic, jsou sytě červené barvy.

Balsamodendron mukul, v rámci tradiční indické medicíny, představuje jednu z nejstarších a nejčastěji užívaných rostlin. Jeho pryskyřice obsahuje celou řadu účinných látek, jako jsou furanoseskviterpeny, monoterpeny, gugulsterony a beta – sitosterol. Ty vykazují především protizánětlivé a antioxidační účinky. Snižují uvolňování lysozomálních enzymů při asepticky probíhající zánětlivé reakci. Proto se Balsamodendron mukul velmi často používá při chronických onemocněních pohybového aparátu, jako je např. revmatoidní artritis či artróza. Tyto látky také působí jako preventivní prostředek vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárních onemocnění. Snižují totiž hladinu LDL frakce lipoproteinů (tzv.“zlého cholesterolu“) a naopak zvyšují hladinu HDL frakce lipoproteinů v krvi (tzv. „hodného cholesterolu“). Balsamodendron mukul rovněž výrazným způsobem stimuluje tvorbu organické kostní matrix a snižuje tak riziko vzniku osteoporózy. Zároveň příznivě ovlivňuje přirozenou regeneraci buněk kůže a optimálním způsobem ovlivňuje strukturu a růst nehtů.

Balsamodendron mukul je, pro své příznivé účinky na strukturu kostí, obsažen v přípravku OsteoCare.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

20.10.04

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Aktuality

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena