avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

MenstriCare/Menstri Care – Pravidelný a bezproblémový menstruační cyklus

MenstriCare optimálním způsobem ovlivňuje průběh a pravidelnost menstruačního cyklu. Zároveň přispívá k potlačení nepříjemných pocitů a příznaků souhrnně označovaných jako tzv. premenstruační syndrom a zmírňuje bolestivé projevy provázející vlastní menstruační krvácení.

menstri

Jak vlastně menstruační cyklus probíhá a jaké jsou jeho jednotlivé fáze? Menstruační cyklus lze definovat jako cyklicky se opakující změny ve struktuře sliznice dělohy, tzv. endometria, pohlavně zralé netěhotné ženy. Tento cyklus se projevuje jako menstruační krvácení v pravidelně se opakujícím intervalu 28 dní. První fáze se označuje jako menstruační neboli deskvamační (1.- 4. den menstruačního cyklu) a projevuje se jako menstruační krvácení. Následuje proliferační stadium (5.-14. den cyklu), kdy dochází k růstu a obnově děložní sliznice. Současně v jednom z vaječníků dochází k vyzrávání folikulu, který obsahuje vajíčko (Graffův folikul) a k produkci ženských pohlavních hormonů estrogenů. Asi 14. den menstruačního cyklu dochází k uvolnění vajíčka z folikulu a k rychlé přeměně folikulu v tzv. žluté tělísko (corpus luteum). Následně žluté tělísko začíná produkovat další ženský pohlavní hormon progesteron. Snížení hladiny estrogenů a naopak zvýšená hladina progesteronu charakterizuje přechod v sekreční fázi menstruačního cyklu (15. – 28. den cyklu). Dokonalá sekreční přeměna endometria, kdy dochází k edematóznímu prosáknutí děložní sliznice a k vyplnění slizničních žlázek sekretem, je podmínkou pro úspěšnou nidaci oplozeného vajíčka. Nedojde – li k oplození, nastupuje rychlý zánik žlutého tělíska ve vaječníku (24. – 26. den cyklu) a zároveň nastupuje rychlý pokles hladiny progesteronu v krvi. V důsledku těchto hormonálních změn dochází k odloučení povrchové části děložní sliznice, označované jako tzv. zona functionalis a k jejímu odplavení menstruační krví.

MenstriCare obsahuje vyváženou kombinaci složek rostlinného původu, kterých se již po celá staletí využívá v rámci tradiční indické medicíny. Saraca indica vykazuje tonizující účinky na hladkou svalovinu dělohy a optimálním způsobem stimuluje endometrium dělohy. Symplocos racemosa zmírňuje bolestivé projevy provázející vlastní menstruační krvácení. Solanum nigrum (lilek černý) vykazuje mírně zklidňující účinky a potlačuje tak stavy podrážděnosti a emocionální lability před nástupem menstruačního krvácení.

MenstriCare je určen zejména pro ženy, které trpí bolestivým průběhem vlastní menstruace nebo mírnou nepravidelností menstruačního cyklu. Zároveň je vysoce efektivním prostředkem, který zmírňuje příznaky premenstruační tenze a další příznaky premenstruačního syndromu.

Saraca indica (Ashoka)

Saraca indica, v Indii známá pod názvem Ashoka, je rostlina rostoucí téměř na celém území Indie až do nadmořské výšky 750 m. Jedná se o stále zelený strom, který je často uměle pěstován v zahradách pro svůj dekorativní efekt. Ve volné přírodě se nejčastěji vyskytuje na březích vodních toků či ve stinných lesnatých porostech. Kůra tohoto stromu je tmavě hnědé barvy s bradavičnatým povrchem. Listy, tuhé konzistence, mají kožovitý povrch a jsou stále zelené. Silně vonící květy, jasně oranžové barvy, jsou nahloučené ve skupinách na koncích jednotlivých větví. Plody, ve tvaru plochých lusků, jsou 15-25 cm dlouhé a obsahují vždy 4-8 šedých semen hladkého povrchu.

Saraca indica

K léčebným účelům se využívá především kůry tohoto stromu, ale také květů a semen. Kůra obsahuje celou řadu účinných látek, jako je tanin, katechol, saponiny, organicky vázané formy železa a vápníku. Dále obsahuje látky působící obdobně jako přirozeně se vyskytující ženské pohlavní hormony estrogeny. Tyto účinné látky působí příznivě především na funkci dělohy a vaječníků a optimálním způsobem ovlivňují průběh menstruačního cyklu. Zároveň zmírňují negativní příznaky tzv. premenstruačního syndromu, jako je psychická labilita, podrážděnost, plačtivost, bolesti hlavy apod. Saraca indica rovněž obsahuje látky, které potlačují bolestivé projevy provázející vlastní menstruační krvácení.

Extrakt z kůry Saraca indica, kromě příznivých účinků na funkci dělohy a vaječníků, ovlivňuje optimálním způsobem také funkce trávicího traktu, vykazuje mírně kardiotonické účinky a působí také jako účinný prostředek při nespecifických infekcích močových cest. Saraca indica je obsažena v přípravku MenstriCare.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

20.10.04

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Aktuality

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena