avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

MenoCare/Meno Care – Negativní projevy klimakteria

MenoCare zmírňuje negativní projevy provázející období klimakteria. Odstraňuje zejména nepříjemné a obtěžující příznaky, jako jsou návaly horka, zvýšené pocení, bušení srdce a nespavost. Zároveň potlačuje příznaky emocionální lability, podrážděnosti a ztráty koncentrace.

meno

Pojmem klimakterium („přechod“) se rozumí přirozené období v životě ženy, kdy dochází k postupnému útlumu tvorby ovariálních hormonů, tj. estrogenů a progesteronu. Toto období obvykle nastupuje mezi 45. a 50. rokem života každé ženy. Jde o poměrně dlouhodobý proces, trvající v průměru až 10 let. Začíná tzv. premenopauzou, která se projevuje nepravidelnostmi a poruchami menstruačního cyklu. Následně dochází k menopauze, tj. poslední menstruaci v životě ženy a nastupuje období tzv. postmenopauzy. Toto období přetrvává obvykle až do 65. roku života ženy a je charakterizováno úplným útlumem tvorby estrogenů ve vaječnících. Klimakterium, označované v odborné terminologii také jako perimenopauza, tedy zahrnuje období premenopauzy, menopauzy a první část postmenopauzy.

MenoCare je nehormonální přípravek bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Obsahuje vyváženou kombinaci bylin, kterých se již po celá staletí využívá v rámci tradiční indické medicíny. Cinnamomum cassia (skořicovník čínský) obsahuje účinné látky, tzv. fytoestrogeny, vykazující obdobné účinky jako přirozeně se vyskytující estrogeny. Terminalia chebula (vrcholák myrobalánový) má výrazně tonizující a revitalizující účinky. Withania somnifera potlačuje negativní projevy emocionální lability a má výrazné zklidňující účinky. Saraca asoca působí pozitivním způsobem na endometrium a hladkou svalovinu dělohy. Asparagus racemosus (chřest hroznovitý) stimuluje tvorbu estrogenů ve vaječnících a potlačuje tak nepříjemné vegetativní příznaky, jako jsou návaly horka, pocení, bušení srdce, bolesti hlavy apod.

Asparagus racemosus (Shatavari)

Asparagus racemosus (chřest hroznovitý), v Indii známý pod názvem Shatavari, je keř rostoucí v tropických a subtropických oblastech na celém území Indie až do nadmořské výšky 1500 m. Jeho výskyt je také popisován na území Afriky, Austrálie a Číny.

Asparagus racemosus

Asparagus racemosus je trnitý keř plazivého růstu. Větve, šedobílé či hnědé barvy, jsou pokryty četnými trny. Listy, ve formě drobných jehlic, jsou zahnuté a nahloučené do skupin v počtu dvou až šesti. Květy, ve tvaru hroznů, jsou drobné a výrazně aromatické. Plody mají charakter dužnatých bobulí šarlatově červené až fialově černé barvy.

K léčebným účelům jsou využívány zejména kořeny, ale také listy této rostliny. Účinné látky v nich obsažené vykazují obecně tonizující a revitalizující účinky. Stimulují tvorbu estrogenů ve vaječnících a zmírňují tak negativní projevy spojené s obdobím klimakteria. V tomto období dochází k postupnému vyhasínání cyklické produkce estrogenů a právě jejich snížená hladina v krvi vede k celé řadě typických příznaků. V důsledku této progresivně se snižující produkce ženských pohlavních hormonů dochází ke zmenšování dělohy a vysychání sliznic. Zároveň dochází ke zvýšenému rozvoji osteoporózy a k poruchám metabolismu tuků a cholesterolu. Tento stav pak ve svém důsledku může vést k rychlému rozvoji aterosklerózy a obecně k vyššímu výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Následkem kolísajících hladin estrogenů rovněž dochází k dysbalanci na úrovni autonomního nervového systému. V důsledku těchto změn pak nastupují typické vegetativní příznaky, jako jsou pocity horka, návaly, kolísání krevního tlaku, bolesti hlavy a pocity zvýšené únavy.

Účinné látky obsažené v kořenech Asparagus racemosus zmírňují tyto nepříjemné a obtěžující příznaky a zároveň potlačují stavy emocionální lability, přecitlivělosti a podrážděnosti. Asparagus racemosus je obsažen v přípravku MenoCare.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

21.10.04

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Aktuality

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena