avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

LaxaCare/Laxa Care – Zácpa a přirozené vyprazdňování

LaxaCare optimálním způsobem ovlivňuje střevní peristaltiku a napomáhá tak přirozenému procesu vyprazdňování. Stimuluje především peristaltiku tlustého střeva a přináší tak úlevu při zácpě. Tímto mechanismem působí jako vysoce účinné a šetrné laxativum.

laxa

Lze říci, že zácpa neboli v odborné terminologii řečeno obstipace, je symptom v naší populaci velice rozšířený. Jedná se často o problém do značné míry subjektivní a ve své podstatě lze zácpu definovat jako obtížné vyprazdňování tuhé stolice až nemožnost spontánní defekace. Nejčastěji se vyskytujícím typem zácpy je tzv. zácpa návyková neboli zácpa habituální, která vzniká útlumem až vyhasnutím defekačního reflexu. K tomuto stavu dochází vědomým potlačováním spontánního nucení na stolici a též nevhodnou skladbou stravy. Příčinou zde často bývá právě nedostatek tekutin, nedostatek vlákniny v přijímané potravě a v neposlední řadě také nedostatek pohybu.

Z patofyziologického hlediska lze příčiny vzniku zácpy rozdělit do dvou skupin: systémové příčiny a vlastní funkční nebo organické poruchy gastrointestinálního traktu. V prvním případě hovoříme o tzv. druhotné neboli symptomatické zácpě. Nejčastěji se jedná o psychogenní faktory, jako jsou depresivní stavy, různé neurózy a psychózy. Častý je také výskyt zácpy u osob trpících sníženou funkcí štítné žlázy a příštitných tělísek, při poruchách funkce ledvin a degenerativních změnách periferního či centrálního nervového systému na nejrůznějších úrovních. Častou příčinou zácpy je také užívání celé řady léků.

Příčinou zácpy, která vzniká na základě patologických stavů postihujících vlastní trávicí trubici, může být především nízký intraluminární obsah střeva ( malý objem střevní náplně), porucha motility tenkého a tlustého střeva či lokální překážka pasáže střevního obsahu (např. nádorové zúžení, zúžení lumina střev po zánětu apod.).

LaxaCare obsahuje speciálně vybranou směs složek rostlinného původu. Rostlina Ipomoea turpethum optimálním způsobem stimuluje peristaltiku střev. Terminalia chebula (vrcholák myrobalánový) rovněž příznivým způsobem ovlivňuje motilitu tenkého a tlustého střeva. Cichorium intybus (čekanka obecná) optimalizuje proces trávení tuků v tenkém střevě a zároveň šetrně ovlivňuje přirozený proces vyprazdňování.

LaxaCare je vysoce efektivní přípravek, který není ani při dlouhodobém užívání návykový a šetrným způsobem působí na sliznici tenkého a tlustého střeva.

Terminalia chebula (Haritaki)

Terminalia chebula (vrcholák myrobalánový), v Indii známá pod názvem Haritaki, je strom rostoucí v podhorských oblastech Himalájí až do nadmořské výšky 1500 m. K léčebným účelům se používají především plody této rostliny, které mají příznivé účinky na funkci gastrointestinálního traktu, tj. zejména na funkci tenkého a tlustého střeva.

Terminalia chebula

Terminalia chebula je strom se zakulacenou košatou korunou. Listy jsou vejčitého či elipsovitého tvaru. Květy ve tvaru klasu jsou nažloutlé barvy. Plody, ve formě peckovic elipsoidního až vejčitého tvaru, jsou barvy oranžovohnědé. Zralé plody tvrdé konzistence obsahují semena světle žluté barvy.

Doslovný překlad sanskrtského názvu Haritaki znamená „odnáší, odplavuje“ nebo také „zbavuje všech nemocí“. Tento překlad svým významem vystihuje vlastní účinky Terminalia chebula. Účinné látky obsažené v plodech této rostliny stimulují především peristaltiku tlustého střeva a působí tak jako účinné laxativum. Těchto příznivých účinků se tradičně využívá v kombinaci s dalšími dvěma rostlinami Emblica officinalis a Terminalia bellirica. V této kombinaci vytváří Terminalia chebula směs známou v tradiční indické medicíně pod názvem Triphala. Účinné látky obsažené v plodech Terminalia chebula rovněž optimálním způsobem ovlivňují trávení tuků v gastrointestinálním traktu.

Terminalia chebula je, pro své příznivé účinky na funkci tenkého a tlustého střeva, obsažena v přípravku LaxaCare.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

20.10.04

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Aktuality

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena