avicenna

Company,
spol. s r.o.

herbální přípravky

e-mail: @

ImmunoCare/Immuno Care – Chřipka a nachlazení

Jako každý rok skončí příjemný čas léta a nastane období chladných sychravých dnů, plných deště a plískanic. Abychom se včas ubránili projevům nachlazení a rýmy, musíme náš organismus a jeho imunitní systém soustavně posilovat a zvyšovat jeho imunomodulační schopnosti. Vhodným doplňkem právě pro toto období a pro stimulaci mechanismů přirozené imunity je herbální přípravek ImmunoCare

immuno

ImmunoCare je unikátní doplněk stravy, který navozuje přirozenou obranyschopnost organismu. Stimulací základního obranného mechanismu přirozené nespecifické imunity, označovaného jako fagocytóza, zvyšuje odolnost organismu vůči celé řadě infekčních onemocnění. Nespecifická imunita není podmíněna předchozím stykem jedince s etiologickým agens či jiným cizorodým antigenem. Je dána souhrnem mechanismů, které představují životně důležité pochody, kam kromě procesu fagocytózy, patří i komplementový systém, lysozym, pochody zánětlivé reakce a interferon. Tyto faktory se uplatňují samostatně, bez předchozího styku antigenu s organismem a fungují tedy přirozeně tzv. nespecifickým způsobem. ImmunoCare se tak tímto mechanismem podílí na posílení imunomodulačních mechanismů, zvyšuje vitalitu organismu a celkově zlepšuje jeho tělesnou kondici.

ImmunoCare sirup

ImmunoCare je speciálně vybranou kombinací bylin používaných již po celá staletí v rámci tradiční indické medicíny. Hlavní ingrediencí tohoto přípravku je bylina Balsamodendron mukul (myrhovník), který stimuluje tvorbu fagocytujících bílých krvinek a podporuje tak celkovou odolnost organismu vůči infekčním onemocněním. Tinospora cordifolia zvyšuje tvorbu ochranných protilátek v organismu. Emblica officinalis je bohatým zdrojem vitamínu C, který má výrazné imunomodulační a antioxidační vlastnosti. Moringa pterygosperma (moringa křídlosemenná) zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Glycyrrhiza glabra (lékořice lysá) obsahuje vysoké množství flavonoidů, které vykazují značné antioxidační vlastnosti.

ImmunoCare je vysoce kvalitní přípravek, který stimuluje celkový metabolismus organismu, zvyšuje jeho vitalitu a vrací mu životní sílu a energii. Lze jej doporučit jako preventivní prostředek proti onemocnění virového i bakteriálního původu různé etiologie, osobám trpícím chronickou bronchitidou a opakovanými infekcemi horních cest dýchacích. Zároveň je určen pro osoby vystavené nadměrné fyzické a psychické zátěži, kuřákům a osobám s oslabeným stavem imunity. V případě, že přece jen k onemocnění dojde, ImmunoCare urychlí vaše uzdravení a zkrátí období rekonvalescence.

Emblica officinalis (Amalaki)

Emblica officinalis, v Indii známá pod názvem Amalaki nebo také Amla, je rostlina s výraznými adaptogenními a tonizujícími účinky. Zároveň je bohatým zdrojem vitamínu C, celé řady minerálních prvků, aminokyselin a látek s antioxidačními účinky.

Emblica officinalis

Emblica officinalis je malý až středně vysoký listnatý strom se zakřiveným tvarem kmene. Listy jsou polopřisedlé, světle zelené barvy, dvouřadé, podélně úzké a hladké, tupě zašpičatělé. Květy jsou žlutozelené, uložené v úžlabí listů nebo často na spodní lysé části větví. K léčebným účelům se používají především plody této rostliny, které jsou o průměru 1,30-1,60 cm, žluté barvy,dužnaté, na povrchu hladké, složené ze tří dvousemenných váčků. Kromě plodů této rostliny se k terapeutickým účelům používají také její semena, listy, květy a kůra kmene. Emblica officinalis roste převážně v horských oblastech na území celé Indie.

Čerstvý plod Emblica officinalis obsahuje v průměru 600-900 mg vitamínu C. Právě díky vysokému obsahu tohoto vitamínu výrazně přispívá ke zvyšování přirozené obranyschopnosti organismu a ke stimulaci jeho imunomodulačních mechanismů. O vitamínu C je všeobecně známo, že se podílí na syntéze pojivové tkáně (kolagenu) a přispívá tak k lepšímu a rychlejšímu hojení ran. Vitamín C se rovněž podílí na resorpci železa tím, že jako redukční faktor přeměňuje trojmocné železo na jeho dvojmocnou formu, která se pak lépe vstřebává v tenkém střevě. Zároveň zvyšuje biologickou účinnost kyseliny listové, která je důležitým faktorem pro buněčné dělení a nepřímo tak stimuluje zvýšenou tvorbu bílých krvinek. Vitamín C vykazuje rovněž značné antioxidační účinky a je tak důležitým faktorem v prevenci procesu aterosklerózy a onkogeneze.

Z klinických studií prováděných v souvislosti s účinky Emblica officinalis jednoznačně vyplývá, že účinné látky, obsažené v plodech této rostliny, výrazně zvyšují aktivitu enzymu glutathionperoxidázy a glutathionreduktázy. Tyto dva enzymy, přirozeně se vyskytující v našem organismu, se značným způsobem podílí na jednom ze základních procesů tzv. přirozené nespecifické imunity. Konkrétně se jedná o proces označovaný jako fagocytóza, který představuje pohlcování především pevných částic větších rozměrů (buněk, virů, bakterií, exogenních pigmentů apod.) některými specializovanými druhy bílých krvinek. Tyto bílé krvinky výběžky své cytoplazmy cizorodou částici uzavřou do svého nitra a fagocytovanou částici degradují působením lysozomálních enzymů.

Emblica officinalis vykazuje rovněž pozitivní účinky na funkci jater a zažívacího traktu. Výrazné jsou zejména její antioxidační účinky, uplatňující se při detoxikaci volných radikálů, jejichž negativní účinky na náš organismus jsou všeobecně známé. Optimálním způsobem reguluje metabolismus tuků v organismu, především snižuje hladinu cholesterolu a frakce LDL triglyceridů nebo-li tzv.“zlého cholesterolu“ v krvi. Emblica officinalis těmito hypolipidemickými účinky snižuje riziko vzniku aterosklerózy a ve svém důsledku tedy i kardiovaskulárních onemocnění.

avicenna-avicena-avicennum-avicenum
AVICENNUM®
avicenna avicena avicennum avicenum

18.10.04

Tisk, email

Formát pro [tisk], pro [email].

Hledání

Aktuality

TOPlist -

TOPlist

Avicenna - Avicena