Hubnutí přirozenou cestou

avicenna

Od Cambridge po Beverly Hills existují módní diety pro každé roční období a pro každé geografické místo, avšak pokud chcete zhubnout a dlouhodobě si udržet požadovanou váhu, pak je nutné změnit životní styl a celkové stravovací návyky.

Je dobře zdokumentováno, že rozličné „jo-jo diety“ uvrhnou organismus do obrovského stresu a mohou vést k předčasnému stárnutí organismu. Na druhé straně přejídání je jedním z nejčastějších příčin stárnutí a zvýšení rizika srdečních onemocnění a dalších chorob.

Je mnoho knih na trhu, které vám pomáhají znovu vyhodnotit a přizpůsobit vaši dietu. Jde jen o to najít tu správnou filozofii, která by vyhovovala vašim potřebám a životnímu stylu. Bohužel zde není rychlé pevné řešení, ačkoliv nejjednodušší způsob je vyloučit či minimalizovat ve stravě jednoduché cukry a škroby jako bílý chléb, bílá rýže, těstoviny, brambory a cukr, jelikož všechny tyto potraviny uvolňují rychle svoji energii, což vede k velkým výkyvům v hladině krevního cukru. To způsobuje organismu stres.

Lidský organismus je „zkonstruován“ optimálně fungovat na složených cukrech (polysacharidech) a bílkovinách, které uvolňují do těla cukr pozvolna. Tato strava zahrnuje: ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy, semena a kompletní bílkoviny (vajíčka, maso a mléčné výrobky). Tyto poskytují tělu stálou energetickou hladinu. To znamená, že můžete vydržet čas mezi hlavními jídly bez rozličných „přesnídávek“. Existuje též několik účinných potravinových doplňků, které vám mohou pomoci získat nový stravovací režim:

Chróm

Studie naznačují, že tento minerál zvyšuje spalování tuků, snižuje chutě na sladké, reguluje hladinu krevního cukru a upravuje nadměrnou chuť k jídlu.

Arginin s ornitinem

Tyto aminokyseliny podporují uvolňování růstového hormonu z hypofýzy. Tento hormon zlepšuje schopnost organismu spalovat tuky.

Cholin, Inositol a Methionin

Tyto látky jsou známy pod názvem lipotropní faktory. Napomáhají spalování tuků tím, že zvyšují metabolismus tuků v játrech. Nedostek cholinu a inositolu zvyšuje problémy metabolismu tuků jako např. abnormálně zvýšenou hladinu cholesterolu či intoleranci tuků. Methionin nejenom, že zlepšuje schopnost zpracovávat tuky, ale zároveň eliminuje toxiny vznikající při metabolismu tuků.

Kelp

Neschopnost hubnout či spalovat efektivne tuky může být způsobena či zhoršena nedostatečně fungující štítnou žlázou. Jód vyskytující se v kelpu a aminokyselina tyroxin pomáhají vytvářet prospěšné hormony štítné žlázy.

Vláknina

Vláknina napomáhá kontrole váhy mnoha způsoby:
Zvyšuje pocit plnosti
Podporuje vylučování tuků střevním traktem
Zlepšuje tranzitní čas potraviny do střev

Zdroj: Doktorka.cz - Health store news: Natural beauty