Hemeroidy

hemeroidy-avicenna

Popis

Hemeroidy neboli křečové žíly konečníku jsou purpurové nebo tmavě červené masité zduření, tvořené rozšířenými žilami v dolní části konečníku. Mohou být vnitřní (uvnitř konečníku), zevní ( v ústí řitního otvoru ) nebo vyhřezlé (vnitřní hemoroid, který vystupuje z konečníku).

Příčiny

Příznaky a diagnostika

Komplikace

Trombotizace - vytvoření krevní sraženiny uvnitř hemoroidu- jeví se jako bolestivá, zanícená zduřelina.

Kdy je nutno navštívit lékaře:

Klasická léčba

Přírodní a doplňková léčba

Vyhřezlý hemoroid:
Sedací koupele s hrstí rozpuštěné soli nebo s odvarem dubové kůry. Aromaterapeutické koupele s přidáním 4 kapek éterického oleje ( např. cypřišového, jalovcového, heřmánkového nebo mátového).

Trombozovaný hemoroid:

Může pomoci polyetylénový sáček naplněný drceným ledem a přiložený na zvětšený hemoroid.

Strava:

Nutno upravit tak, aby obsahovala dostatek vlákniny, vitamínů, rutinu a citrínu. Nejlépe vyhovuje vegetariánská strava se zvýšenou konzumací pohanky, bobulovitého ovoce, citrusových plodů, česneku, jablek, otrub, luštěnin, rýže Natural, celozrnných těstovin, celozrnného chleba, ořechů, semínek a listové zeleniny.
Omezte rafinované sacharidy, jako jsou sušenky, koláče, dorty apod. Vyhněte se konzervovaným a upravovaným potravinám, smaženým jídlům, kořeněným jídlů, kávě, tabáku, alkoholu a soli.

Léčivé byliny:

Pro místní léčbu: stahující kostivalová mast, jírovec obecný či vilín virgínský 4- 6 lžic šťávy aloe vera nalačno - zklidňuje střevní sliznici, pomáhá odstranit zácpy.

Klystýry:

Přispívají k udržení čistého střevního traktu.

Cvičení:

Pravidelné mírné cvičení je velmi důležité.

Zdroj: Doktorka.cz