Jak se bránit proti nachlazení

Prevence je vždy lepší než léčba. Kdo trpí na podzim a v zimě často na rýmu, kašel, chrapot či chřipky, měl by se včas snažit podpořit svůj imunitní systém.

Dnes trpí lidé více na nachlazení než v dřívějších dobách, jelikož imunitní systém není trénován klimatickými stimuly. Většinu času trávíme ve vytápěných prostorech a jsme více či méně zchoulostivělí. Dříve měli lidé v každém domě často pouze jednu místnost, kde se topilo - kdykoliv šli na chodbu, pro dříví či na záchod, byli vystaveni chladnému vzduchu.

K starým dobám se již asi nevrátíme, ale i dnes si můžeme účinně trénovat imunitní systém - stačí pravidelné procházky na čerstvém vzduchu či začít navštěvovat saunu. Osvědčeným prostředkem je i střídání studené a teplé vody při sprchování. S otužováním bychom však nikdy neměli začínat v době, kdy na nás již "něco leze".

Nesmíme ani zapomínat na faktory, které náš imunitní systém oslabují. Jde především o stres, nedostatek spánku, nadměrnou konzumaci alkoholu, kouření či nedostatečnou výživu.

Zdroj: Doktorka.cz

Z našich přípravků je k prevenci nachlazení možno použít např.:

Camellia®

Cena: 178,- Kč koupit!

Noni®

Cena: 188,- Kč koupit!

Tinospora®

Cena: 175,- Kč koupit!

Tulasi®

Cena: 178,- Kč koupit!

Vasaka®

Cena: 195,- Kč koupit!