Bolest vlivem držení těla

páteř

Tisíce lidí trpí bolestmi zad. Některé zádové bolesti jsou působeny nesprávným držením těla, jehož příčinou může být nošení obuvi na podpadcích. Čím vyšší je podpatek, tím více se musí prohnout páteř, a tím více se o ni musíme opřít, abychom zachovali vzpřímenou polohu. Bolesti zad způsobené podpadky mohou být eliminovány nošením obuvi se sníženou patní částí.

Obuv se sníženým podpatkem
Boty s podpadem nižším nežli vlastní podešev vynalezla dánská učitelka jógy, kterou zajímalo, jak se chová noha při chůzi. Pozorovala, že když stojíme bosky na nedlážděné zemi, třeba na trávě, zaboří se pata do země, čímž se lehcevykloní pánev, narovná se páteř a lépe se dýchá.

Obuv se sníženou patou doporučují jak lékaři, tak i sportovní experti. Snížený podpatek dovoluje, aby lidé stáli na podlaze a chodily po tvrdém dláždění, aniž se unaví nebo budou trpět bolestmi zad. Obvzlášť se to osvědčilo u těhotných žen a lidí s nadváhou.

Neměli by je nosit lidé, kteří mají problémy s Achilovou šlachou, a ti, co utrpěli nějaká poranění chodidla nebo zad, na která se již jejich těla adaptovala.

držení těla

Parametry obuvi se sníženým podpadkem:

  1. Široká oblast, v níž se mohou prsty volně pohybovat, a možnost přejít na obuv o půl čísla větší, vzhledem k tomu, že chodidlo přenáší tělesnou váhu.
  2. Podrážka je houpavého typu, což dovoluje přenášet váhu dopředu.
  3. Klenba nohy je opatřena tvarovanou pružnou opěrou.
  4. Úroveň paty je pod úrovní vlastního chodidla na mírném sklonu.
  5. Pata je opatřena dobře zpracovanou patní opěrkou, aby se nevykláněla mimo podrážku.
Zdroj: Doktorka.cz - Staré a nové způsoby léčení, nakladatelství Jota

Shallaki

Shallaki
koupit!