AVICENNA Company sponzorem sportovní akce pořádané Senátem Parlamentu České republiky

V zápalu boje

Pod záštitou místopředsedy Senátu PČR, MUDr. Ladislava Svobody, se v sobotu 25. září 2004 uskutečnil 6.ročník turnaje družstev národnostních menšin, žijících v České republice, v malé kopané ”O cenu místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky”. Turnaj pořádá Senát Parlamentu České republiky ve spolupráci s městem Rožmitál pod Třemšínem. Hosty turnaje byla řada osobností veřejného života a diplomatického sboru.

Turnaje se zúčastnilo 14 družstev příslušníků národností žijících v České republice: Arméni, Bulhaři, Bělorusové, Gruzíni, Libanonci, Maďaři, Němci, Nigerijci, Palestinci, Poláci, Rómové, Rusové, Ukrajinci, Vietnamci a družstvo pořádajícího Senátu Parlamentu České republiky.

Bylo sehráno celkem 28 utkání, z nichž mnohá měla velmi dobrou fotbalovou úroveň. Z celkového vítězství se radovali Ukrajinci, kteří ve finále porazili loňské vítěze Poláky, na třetím místě se umístili Němci a na čtvrtém Arméni. I když hlavním cílem bylo setkání příslušníků národnostních menšin, byly svedeny velmi zajímavé sportovní boje, které nikdy nevybočily z rámce slušnosti, a tak na cenu “fair play” bylo hned několik kandidátů. Po zásluze ji nakonec získali Bělorusové.

Ke zdaru akce velmi přispělo město Rožmitál pod Třemšínem a TJ Spartak Rožmitál, příjemné prostředí i přístup rožmitálských občanů. Akci na příbramsko přivedl Ing. Zdeněk Vojíř, který ve funkci místopředsedy Senátu měl záštitu nad 3. a 4. ročníkem, dal turnaji současnou podobu a stále je jeho hlavním organizátorem. Přes nepřízeň počasí se akce velmi vydařila a všichni účastnící odjížděli velice spokojeni, s odhodláním přijet za rok znovu.

Další fotografie:
Slavnostní zahájení Slavnostní zahájení
Z finálových bojůZ finálových bojů
Z finálových bojůZ finálových bojů
Dešťové přeháňkyDešťové přeháňky
Předávání dárkůMístopředseda senátu předává dárky
Předseda senátu a Nigerijci Rozloučení s mužstvem Nigérie
Předávání cenPoháry pro vítěze
Tým BěloruskaCena Fair Play pro tým Běloruska
Vítězný tým UkrajinyVítězný tým Ukrajiny
Radost z vítězství Radost z vítězství