Blesk - 3/1995

25. březen 1995 - Bleskotevřít náhled

V časopisu Blesk vyšel 25. března 1995 článek s názvem "Nesmrtelnost hledejte v čaji", jeden z článků o produktech společnosti AVICENNA Company, spol. s r.o.

Nesmrtelnost hledejte v čaji
Životní sílu nasajete z himalájské rostlinky

Již za dob dávných předků se marně pokoušeli různí kouzelníci, šamani a královští alchymisté vyrobit nápoj nesmrtelnosti. Dnes se o to již nikdo nepokouší. Existuje však kraj, v němž se odvaru z jedné malé rostlinky přezdívá „nektar nesmrtelnosti".

Eva Krejzová

Onou zázračnou bylinkou je popínavá trvalka Tinospora cordifolia, která roste na jižních svazích Himalájí, asi ve výšce 4000 metrů. Zde se střídají kruté zimy a parná léta, a právě pro svou schopnost přežít v těchto přírodních podmínkách lidé věří, Že má v sobě velkou životní sílu. Říká se, že kdo si z této rostlinky připraví čaj, nasaje do sebe obrovskou energii přírody. Z toho důvodu je rostlina sbírána, sušena na slunci, čištěna, drcena a nakonec balena a rozvážena do různých koutů světa.

Čaj z této bylinky se jmenuje Himal a do České republiky ho dováží firma Avicenna, s.r.o.

Lahodný nápoj má tonizující účinky, posiluje imunitní systém, podporuje činnost ledvin a vylučování toxických látek z organismu. Má dobrý vliv i na zachování sexuální funkce. Nektar nesmrtelnosti neobsahuje kofein ani nezpůsobuje překyselení žaludku. Navíc má velmi příjemnou chuť i vůni, což ocení zejména čajoví labužníci.