Komu [email]: Zpráva:
Váš email:
Komu [jméno]:
Vaše jméno:
  HTML email

Vláknina je prevencí divertikulózy střev

jitrocel

Divertikulóza je formou kýly. Vystupuje na povrch jako malé váčky, které se vyvíjejí podél stěny tlustého střeva. Jsou jako balónky, které se objevují na slabých místech pneumatik na kole. Divertikulóza označuje jednoduše přítomnost těchto váčků, když se váčky zanítí, z divertikulózy se stává divertikulitida, zánět divertiklů.

Podobně jako další problémy zažívacího traktu je i divertikulóza běžnější na Západě než v méně industrializovaných částech světa. Divertikulóza byla v Americe téměř neznámá až do té doby, než lidé začali jíst rafinovanou mouku a cukr. S postupující denaturací stravy se výrazně zvýšil i výskyt divertikulózy. Dnes se odhaduje, že více než polovina Američanů trpí v různé míře tímto příznakem.

Nejlepší prevencí je strava bohatá na vlákninu. Vláknina umožňuje formování objemnější stolice a tlusté střevo tak není při vyměšování nuceno k extrémním stahům. Extrémní stahy jsou při divertikulóze jedním z příčinných faktorů.

Jakmile se divertikulóza objeví, zůstává natrvalo. Vláknina však stále hraje výraznou roli při prevenci vzniku zánětů a možného protržení střeva.

Když dojde k zánětu, je to často proto, že se v některé z vychlípenin zachytil zbytek nestráveného jídla.

Zánět je často signalizován náhlým krvácením z konečníku. V mnoha případech je nutný chirurgický zásah. Mnohem lepší je tedy jíst dostatek vlákniny a vyhnout se rafinovaným, zácpu způsobujícím potravinám.

Zdroj: Doktorka.cz- Deepak Chopra - Perfektní zdraví, nakladatelství Pragma

Psyllium Husk

vláknina

Při přípravě je nezbytné dodržet tento návod: dle doporučeného dávkování vsypat do 200 ml tekutiny (voda, mléko, ovocná šťáva) nebo přidat do jogurtu či podmáslí, promíchat a ihned vypít. Po požití následně vypijte dalších 250 ml tekutiny. Nutno důsledně dodržovat pitný režim.

Více o produktu

koupit!